×

خطا

Strange, but missing GJFields library for /home/salam/public_html/plugins/content/autoreadmore/autoreadmore.php
The library should be installed together with the extension... Anyway, reinstall it: GJFields

گتوند - ایرنا - استاندار خوزستان با بیان اینکه شهرستان گتوند زیر ساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی را دارد گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی در گتوند با پرداخت تسهیلات کم بهره حمایت می شود.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا شریعتی عصر پنجشنبه در شورای اشتغال شهرستان گتوند که با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در سد گتوند علیا برگزار شد افزود: به سرمایه گذاران بخش خصوصی در گتوند تسهیلات با نرخ سود هشت درصد پرداخت می شود.
وی بخش خصوصی را تشویق به سرمایه گذاری در زمینه تامین زیر ساخت های گردشگری کرد و گفت:این شهرستان پتانسیل و ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف در جهت رفع مشکل اشتغال نیروی بیکار را دارد.
شریعتی بیان داشت:شهرستان گتوند پتانسیل و ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف دارد که می تواند با سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و گردشگری اشتغال ایجاد کند و مشکلات بیکاری جوانان جویای کار این شهرستان را برطرف کند.
وی هدف از تشکیل این نشست را بررسی مسایل و مشکلات اشتغال در گتوند و برنامه ریزی در این منطقه عنوان کرد و افزود: گتوندیکی از مناطق خوب کشاورزی است و در این شهرستان 17 هزار هکتار زمین قابل کشت وجود دارد، که باید در این زمینه اقدام موثرتری برای توسعه و رفع مشکلات کشاورزی در شهرستان گتوند صورت گیرد.
استاندار خوزستان ادامه داد: از آنجا که شهرستان گتوند یکی از مناطق کشاورزی دارای ظرفیت بالاست لذا کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به عنوان معین این شهرستان انتخاب شده تا با همکاری فرماندار و دیگر مسئولان مسایل و مشکلات کشاورزی این شهرستان را پیگیری و حل کنند.

 **رفع مشکل طرح آبیاری روستای کایدان 
شریعتی در ادامه با بیان اینکه قرار است، در زمینه کشاورزی و همچنین آبیاری تحت فشار اقدام لازم در این شهرستان انجام شود، به طرح آبیاری تحت فشار اراضی روستای کایدان در بخش عقیلی اشاره کرد و گفت: این طرح درگذشته مشکلاتی داشت که با پیگیری صورت گرفته مرتفع شدند.
وی افزود:اعتبار لازم برای اراضی این منطقه تامین شده تا وضعیت آبیاری آن با همکاری تعاونی خود کشاورزان اصلاح و مرمت شود. 

*پیگیری راه اندازی کارخانه تولید ایران تایر در گتوند 
نماینده عالی دولت در استان خوزستان با اشاره به مشکلات صنعت در شهرستان گتوندگفت:در زمینه صنعت و راه اندازی تولید ایران تایر درشرکت لاستیک خوزستان مستقر در شهرستان گتوند، به علت نیاز منطقه آمادگی کامل داریم تا امکانات و زیرساخت های لازم را فراهم کنیم تا شرکت ایران تایر در این شهرستان کارخانه تولید تایر تاسیس کند.
شریعتی به اشتغالزایی قابل توجه با راه اندازی این شرکت در شهرستان گتوند اشاره کرد وافزود: با راه اندازی این شرکت بیش از یک هزار شغل در منطقه ایجاد می شود.

**گتوند منطقه مستعد برای گردشگری
استاندار خوزستان با اشاره به ظرفیت های گردشگری در گتوند گفت:این شهرستان منطقه بسیار مستعدی برای توسعه گردشگری است و در این زمینه زیرساخت هایی از جمله شهرک مسکونی و رفاهی سد گتوند علیا با امکانات خوبی وجود دارد و آماده استفاده برای گردشگران است.
شریعتی با بیان اینکه تلاش شده تا شهرک رفاهی سد گتوندعلیا برای توسعه گردشگری در اختیار فرمانداری گتوند قرار گیرد افزود:
مناظر زیبایی در ساحل رودخانه کارون در گتوند وجود دارد که از شهرداری انتظار می رود با ساحل سازی زمینه توسعه گردشگری را در این منطقه فراهم کند ضمن اینکه این آمادگی را داریم تا اعتبار قابل ملاحظه ای نیز در این راستا به شهرداری گتوند اختصاص دهیم .
وی همچنین گفت: رشته های ورزشی غیر از ورزش های آبی در شهرستان گتوند وجود دارد که مختص استان خوزستان است که از این رشته های ورزشی حمایت می شود.
شریعتی در پایان با بیان اینکه شهرستان گتوند با این پتانسیل نباید سه هزار بیکار داشته باشد، گفت: اقدامات اساسی در زمینه اشتغالزایی باید در این شهرستان صورت گیرد و کمک می شود تا نرخ بیکاری در این شهرستان کاهش یابد.
شهرستان گتوند با 74 هزار نفر جمعیت دارای دو بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند ، صالح شهر ، ترکالکی ، سماله ، جنت مکان و نیز 45 روستا می باشد.
7467/6068 
خبرنگار:باقرابراهیمی ** انتشار:محمدعلی فریدپناه 
کانال خبری ایرنا خوزستان: irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

انتهای پیام /* 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

  

آخرین مطالب

گالری تصاویر


موسسه خیریه الزهرا(س) گتوند

آدرس: خیابان آزادی

تلفن: 36326065-061

       061-36326060

شماره حساب کمکهای مردمی:

بانک ملی: 0105932361002


قرض الحسنه امام صادق (ع)
آدرس : گتوند خیابان استقلال
محل تبلیغات شما
با ما تماس بگیرید
محل تبلیغ شما
با ما تماس بگیرید
محل تبلیغات شما
با ما تماس بگیرید